Časté otázky

Jaké je složení pokojů?

Přízemí:
 • Bunkr pro dva .....2 lůžka
 • U Sedmi trpaslíků.......4 lůžka s přistýlkou
 • 1.patro:
 • V Nebi.................3 lůžka
 • U Vodopádu.......3 lůžka
 • Na Výsluní..........4 lůžka
 • Podkroví:
 • Orlí hnízdo........2 lůžka s přistýlkou
 • Jaká je dopravní dostupnost Vaší chaty?

  K chatě U Maxe lze přijet autobusem i autem. Do Horního Maxova jezdí MHD č. 4 z Jablonce n.N. každou hodinu, autobusová zastávka je 600m od chaty. Autem přijede i v zimě až k chalupě bez nutnosti sněhových řetězů.

  Jaká je možnost parkování přímo u objektu?

  Přímo u chaty máme osvětlené parkoviště pro 8 vozidel, pro ubytované je zdarma.

  Jaká je možnost bezpečného uložení lyží a kol?

  Pro Vaše lyže máme lyžárnu u vchodu do chaty. Svá kola uschováte v uzamykatelné prostorné garáži.

  Jaké jsou v blízkém okolí možnosti nákupu a restaurací?

  V Lučanech cca 3 km je pekárna a 2 obchody s potravinami. Větší nákupy lze provést v Jablonci 8 km v obchodních řetězcích Tesco, Kaufland, Interspar, Penny. Nejbližší restaurace je 200m ( chata Yetti), U Toníčka 600m.

  Jaké jsou v okolí podmínky pro lyžování?

  1km od chaty je lyžařský areál Severák (9 vleků různé náročnosti), Bedřichov 5km, největší lyžařský areál v Jizerských horách Špičák je vzdálený 6km. Jizerská magistrála pro běžkaře je vzdálena 200m od chaty. Na lyžích vyrazíte na upravené trasy na lyžích přímo od chaty.

  Jaké jsou v okolí možnosti koupání a grilování?

  Malebné přírodní koupaliště s občerstvením je v Lučanech 2km daleko. V Jablonci nad Nisou je plavecký bazén s vodními atrakcemi a tobogány, krásné koupání je na jablonecké přehradě. Pro posezení venku máte k dispozici zahradní stoly, židle a lavičky. Na grilování je k dispozici velký gril s poklopem a ohniště s grilovací mřížkou. Dřeva je dostatek.

  Co vše je zahrnuto v ceně za ubytování?

  V ceně je zahrnuto ubytování, parkování na vlastním parkovišti, úschova lyží a kol a spotřeba energií ( teplo, světlo, vaření ).
  Sazba elektřiny: denní tarif 5,-Kč/kWh noční tarif: 2,-Kč/kWh. Náklady za energii se hradí na konci pobytu. K dispozici pro cyklisty prostorná garáž k úschově kol, případně pro kočárky.

  Jaké jsou storno poplatky v případě, že z vážných důvodů odřeknu ubytování

  Storno podmínky: Nejpozději 91 dnů před sjednaným termínem nástupu lze na požádání změnit termín bez poplatku, je-li volná kapacita. Při zrušení pobytu z Vaší strany, nejpozději 61 dnů před sjednaným termínem nástupu, je stanoven stornopoplatek ve výši 10% z celkové částky, při zrušení pobytu z Vaší strany v době 60-31 dní před sjednaným termínem nástupu, je stanoven stornopoplatek 30% z celkové částky, při zrušení 30 dní před termínem a méně, je stanoven stornopoplatek 50% z celkové částky.

  Máme pejska je možno si ho vzít s sebou?

  Pejska si vzít s sebou můžete, je jen třeba to oznámit při objednávce.

  Kdy se na pobyt nastupuje?

  Na pobyt se nastupuje v neděli po 15:00 hod. Čas mezi využíváme k úklidu chaty. Odjezd je v neděli mezi 10. - 11. hodinou. Pokud budete chtít přijet v dřívějším či pozdějším termínu, je možné se samozřejmě domluvit.

  Skládá se vratná kauce při nástupu na ubytování?

  O kauci Vás požádáme pouze při pronájmu celé chalupy ve výši 1 000 - 3 000,-Kč dle počtu osob. Při ubytování jednotlivých rodin kauci nepožadujeme. Tento poplatek bude vrácen při odjezdu, pokud bude zařízení chaty předáno v pořádku.